Jak hodnotím výcvikovou sezónu 2018

Věděli jste, že v sezóně 2018 pesani z mých tréninků složili neskutečných 76 zkoušek z výkonu?! To je číslo! A co těch úspěchů, které se nedají spočítat! A to není všechno.. Nakoukněte se mnou pod pokličku velmi úspěšné uplynulé sezóny. Děkuji všem, kteří byli její součástí.

Na konci každého roku zhodnocuji svoji cestu uplynulého roku – koho jsem na ní potkala, komu jsem pomohla, kdo si s mojí pomocí splnil své sny, co se povedlo a co by šlo udělat ještě lépe.

Celý předchozí rok byl opět velmi intenzivní, plný zážitků, radosti a plnění snů a cílů. Každý má jiné přání:

 • složit s pejskem zkoušku,
 • titul Český šampion práce,
 • mít spolehlivé přivolání,
 • chůzi u nohy bez vodítka/na prověšeném vodítku,
 • pejska rozplavat,
 • naučit pejska korektně aportovat,
 • lépe si se svým pejskem rozumět a být sehraný tým,
 • štěňátko vychovat, naučit novým povelům a nic nezanedbat..

A já jsem nesmírně šťastná, že jsem mohla být součástí plnění těchto snů!

Předchozí sezónu hodnotím velmi kladně a říkám si, zda to může být ještě lepší?!

Během celého roku jsem trénovala štěňátka ve školce štěňátek, vedla poslušnostní kurzyindividuální lekce. Uspořádala jsem velmi oblíbené socializační vycházky, kde si každý pejsek přijde na své a city dog, který pejska připraví na situace v městském ruchu a zdokonalí jeho poslušnost a ovladatelnost v rušivém prostředí. Dále nezapomenu na krásnou atmosféru na přednášce, kterou jsem uspořádala – „Jak mít harmonický vztah se svým psem a být sehraný tým“. Obrovskou radost mi udělaly i výsledky účastníků 5-ti týdenního kurzu Šampion v přivolání, kde jsme každý týden slavili nemalé úspěchy a vybudovali spolehlivé přivolání.

Celý předchozí rok byl proložen pravidelnými tréninky a většími akcemi, jako jsou oblíbené víkenďáky retrívrů, na které se sjíždí majitelé retrívrů ze všech koutů ČR. Na víkenďácích jsem se věnovala jak štěňátkům, OVVRkářům, tak pokročilým s přípravou na lovecké zkoušky.

Zájem o výcvikové pobytovky na Zahradišti (Vysočina) byl tak veliký, že jsem uspořádala ještě pobytovku navíc. Celkem proběhly 3: v květnu, v červnu a v září. K mé radosti byl červnový termín plně obsazen za 2 dny a zbylé 2 termíny během jednoho týdne již v únoru. K této akci neodmyslitelně patří intenzivní trénink (6 tréninků za víkend), nádherné terény, kdy máme k dispozici pole, louku, vodu, rákosí i les, výborná parta lidí, táborák..Nejvíce mě těší, když na konci pobytovky slyším, jak se nikomu nechce domů a ať pobytovku příště prodloužím na celý týden 🙂

Dále jsem uspořádala několik cvičných zkoušek nanečisto, jak já s oblibou říkám „generálky“, které pořádám v místě konání samotných zkoušek a které nám dávají dobrou zpětnou vazbu před ostrým startem. V roce 2018 proběhly 2 generálky na OVVR, dále na PZ a ZVP v místě konání zkoušek.

Dále jsem uspořádala OVVR (Ověření vrozených vlastností retrieverů) pod patronací Retriever Klubu CZ v červnu a v září v Popůvkách a spoluorganizovala CACT Zkoušky vodních prací v červenci v Popůvkách.

A kromě toho všeho jsem každý víkend vedla nácviky na OVVR se zaměřením na aport, poslušnost a rozvíjení vrozených vlastností a v neposlední řadě během loveckých výcviků připravovala pokročilé psy na zkoušky lovecké upotřebitelnosti a zdokonalovala jejich práci na poli, v lese, ve vodě a v rákosí.

Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat..ty, které se dají spočítat, jsou následující:

Týmy, kteří se pravidelně zúčastňovali mých tréninků, složili neskutečných 76 zkoušek z výkonu v sezóně 2018:

= 23x OVVR , z toho 20 psů mělo aport se zvěří !!

= 53 zkoušek (PZ, ZVP, LZ, ZPR), mnozí žáci výcvikové školy byli rovněž oceněni pracovními tituly CACT, Res. CACT a VÍTĚZ ZKOUŠEK !!

Pro mě, jako trenéra, je tohle skóre neskutečným hnacím pohonem do další práce se psy. Upřímně děkuji všem, kteří se na těchto výsledcích podíleli, poctivě se věnovali přípravě na zkoušky a splnili si tak své sny. Jsem vděčná, že jsem na této úžasné cestě mohla být s vámi.

Pokud i vy máte své sny, své cíle, ať už je to složení konkrétní zkoušky nebo naučit svého psa spolehlivému přivolání a jiné – i vám v sezóně 2019 nabídnu pomocnou ruku ♥

Mrkněte do kalendáře akcí, co pro vás chystám zde >>

 

Kristýna Šedá
Kristýna se spolupráci se psy aktivně věnuje přes 12 let. Absolventi jejich kurzů složili přes 500 zkoušek z výkonu! Rukama jí prošlo několik stovek psů. Již 9. rokem organizuje zkoušky pro psy. Majitelům psů pomáhá, jak si rozumět se svým psem, jak svého psa trénovat a vychovávat a jak být sehraný tým. Více o Kristýně najdete tady >>
Komentáře
 • Stáhněte si příručku zdarma kliknutím na obrázek
 • Staňte se fanouškem a už vám nic neunikne
 • Sledujte videa z tréninků na YouTube
 • Lovecký výcvik & příprava na OVVR na Facebooku