Mých 5 tipů, jak si vybrat svého psího trenéra

Podle čeho se rozhodnout a jak si vybrat svého psího trenéra, se kterým bude spolupráce přínosná?

V dnešní době je mnoho cvičáků, psích škol a soukromých psích trenérů. Jak si ale vybrat toho správného, který vám pomůže? Níže předkládám svých 5 tipů.

#1 Dejte na pocity

Na tréninku se musíte cítit dobře! Na trénink se musíte těšit jak vy, tak pes. Atmosféra by měla být přátelská, motivující a podporující. A svému trenérovi musíte věřit. Pokud s vámi jeho metody nebudou rezonovat, nebude to fungovat a na tréninku se nebudete cítit dobře. Důležité je, aby jste cítili zájem ze strany trenéra, že mu na vás záleží a snaží se vám pomoci. 

#2 Umět předat

Není rozhodující, zda se trenér výcvikem zabývá 5, 10 nebo 15 let. Trenér by v prvé řadě měl umět své know how správně předat. Metodika tréninku pro vás musí být jasná a snadno pochopitelná. Musíte vědět CO, PROČ a JAK děláte. Samozřejmostí je, aby vám trenér ukázal konkrétně na vašem pejskovi, jak s ním jednotlivé povely trénovat a vysvětlil vám, jak a proč jedná. Metody by měly být jednoduché, efektivní a ověřené.

#3 Výsledky mluví za vše

Váš správný trenér by měl mít výsledky jak s vlastními psy, tak výsledky svých psích žáků. Za důležitější považuji výsledky žáků, protože právě tady se ukáže, jak to trénér umí správně předat a jak umí trénovat, vést a motivovat. To, že jeho pejsci mají složených x zkoušek je sice pěkné, ale ještě to neznamená, že své know how umí předat, že umí tým odhadnout a zvolit vhodné tréninkové metody. Jak se říká: „Kdo neumí, učí“ – tak tohle by v kynologii platit nemělo a váš psí trenér by to zkrátka měl umět jak se svými, tak s cizími psy.

Nebojte se zeptat, jakých výsledků dosáhl jak u svých psů, tak hlavně u psů svých klientů.

#4 Skupinka je vizitkou

Tréninky by měli být pravidelné. Pokud trenér vypíše cca 2 tréninky za měsíc, tak je něco špatně.

Pokud je ve skupince kolem 10 pejsků, tak to také dobře nevypovídá o kvalitě, ale spíše o kvantitě. Snahou trenéra by měl být menší počet pejsků ve skupince. Pro mě jsou optimální 4 pejsci ve skupince, maximálně 5 pejsků, abych se všem mohla naplno a kvalitně věnovat.

Pejsci by měli být stejné pokročilosti v rámci jedné skupinky. Není úplně ideální, když v rámci jedné skupinky bude jedno 3. měsíční štěně, puberťák, dospělý a senior 🙂

No a pokud je ve skupince 5 pejsků a ani jeden neumí přijít na přivolání, tak je také něco špatně..samozřejmě občas se ve skupince najde černý Petr, ale měli by jste vidět, že ostatním týmům to prostě „funguje“.

#5 Vzdálenost neřešte

Jde o to, aby tréninky byly efektivní, aby jste cítili, že děláte pokroky, aby vám rady trenéra pomáhali a dosáhli jste kýžených výsledků. Rozhodnutí, že půjdete na cvičák, který máte za rohem se v budoucnu nemusí jevit moudrým. Proto výběru věnujte náležitou pozornost, věřte mi, vyplatí se to. Za mnou např. jezdí majitelé pejsků z celé ČR, dokonce i ze Slovenska. Většina jezdí v průměru cca 1 – 1,5 hodinu na trénink.

Pokud s tréninkem svého psa začínáte, tak najít si svého trenéra je skvělá volba. K výsledkům vás povede mnohem rychleji a hlavně, nebudete na to sami.

Ráda se stanu vaším psím trenérem. Můžeme trénovat v Brně nebo online!

Kristýna Šedá
Kristýna se spolupráci se psy aktivně věnuje přes 12 let. Absolventi jejich kurzů složili přes 500 zkoušek z výkonu! Rukama jí prošlo několik stovek psů. Již 9. rokem organizuje zkoušky pro psy. Majitelům psů pomáhá, jak si rozumět se svým psem, jak svého psa trénovat a vychovávat a jak být sehraný tým. Více o Kristýně najdete tady >>
Komentáře
  • Stáhněte si příručku zdarma kliknutím na obrázek
  • Staňte se fanouškem a už vám nic neunikne
  • Sledujte videa z tréninků na YouTube
  • Lovecký výcvik & příprava na OVVR na Facebooku